A XVII. Csengő Énekszó kórusfesztivál eredményei

I. kategória:

Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv a zsűri dicséretével

Jókai Mór Alapiskola és VMK Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv

Ady Endre Alapiskola Primulácska Gyermekkara – Párkány – ezüstsáv

Czuczor Gergely Alapiskola Kicsinyek Kórusa – Érsekújvár – ezüstsáv

II. kategória:

Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkara – Felsőszeli – aranysáv

Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Nagyok Gyermekkara – Komárom – aranysáv

Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkara – Szenc – aranysáv

Ady Endre Alapiskola Primula Énekkara – Párkány – aranysáv

Jókai Mór Alapiskola és VMK Gyermekkara – Komárom - ezüstsáv

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Magnificat Gyermekkara – Ipolyság – ezüstsáv

Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Franz Schubert Gyermekkara – Zselíz – ezüstsáv

Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkara – Galánta – ezüstsáv

Eötvös Utcai MTNY Alapiskola Nagyok Kórusa – Komárom – bronzsáv

III. kategória:

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ifjúsági Kamarakórusa – Ipolyság – ezüstsáv

Szondy György Gimnázium Bartók Béla Ifjúsági Vegyes Kara – Ipolyság – ezüstsáv

Selye János Gimnázium énekkara és hangszeres kamaraegyüttese – Komárom – bronzsáv

IV. kategória:

Janiga József Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Nagymegyer - aranysáv

Gyermekkórus, Művészeti Alapiskola – Alistál – ezüstsáv

Papp Katalin Magán Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Muzsla – bronzsáv

KÜLÖNDÍJAK:

A Magyar Kodály Társaság díja:

- Lénárt Krisztina, a felsőszeli Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkarának kórusvezetője (a Kodály művek autentikus előadásáért)

- Tóth Katalin, a szenci kórus karnagya (a mintaszerű összeállításért)

- Orsovics Yvette, karnagy (három együttessel és kiválóan szerepelt)

Az ATEMPO.sk zenei, kulturális portál különdíja („Hajnalok Völgye” Kortárs Kórusfesztivál Csábon):

- az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola (a legjobb kortárs interpretációért)

Polgármesteri díj:

- Balogh Csaba, karnagy

Közel 55 éve alapította a galántai Kodály Zoltán Gyermekkórust. A kodályi eszmeiség, kodályi zenei nevelési elvek terjesztésében kiemelkedő szerepet játszott az elmúlt fél évszázadban.

Csemadok-díj:

- Lénárt Krisztina, a Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkarának kórusvezetője

- Tóth Katalin, a Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkarának karnagya és kórusvezetője

I. kategória Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv a zsűri dicséretével Jókai Mór Alapiskola és VMK Kicsinyek Kórusa – Komárom - aranysáv Ady Endre Alapiskola Primulácska Gyermekkara – Párkány - ezüstsáv Czuczor Gergely Alapiskola Kicsinyek Kórusa – Érsekújvár – ezüstsáv(Ezt a cikket a Ma7-ról másolták: https://ma7.sk/kultura/xvii-csengo-enekszo-korusfesztival)

 

I. kategória:

Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv a zsűri dicséretével

Jókai Mór Alapiskola és VMK Kicsinyek Kórusa – Komárom – aranysáv

Ady Endre Alapiskola Primulácska Gyermekkara – Párkány – ezüstsáv

Czuczor Gergely Alapiskola Kicsinyek Kórusa – Érsekújvár – ezüstsáv

 

II. kategória:

Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkara – Felsőszeli – aranysáv

Marianum Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Nagyok Gyermekkara – Komárom – aranysáv

Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkara – Szenc – aranysáv

Ady Endre Alapiskola Primula Énekkara – Párkány – aranysáv

Jókai Mór Alapiskola és VMK Gyermekkara – Komárom - ezüstsáv

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Magnificat Gyermekkara – Ipolyság – ezüstsáv

Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Franz Schubert Gyermekkara – Zselíz – ezüstsáv

Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkara – Galánta – ezüstsáv

Eötvös Utcai MTNY Alapiskola Nagyok Kórusa – Komárom – bronzsáv

 

III. kategória:

Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Ifjúsági Kamarakórusa – Ipolyság – ezüstsáv

Szondy György Gimnázium Bartók Béla Ifjúsági Vegyes Kara – Ipolyság – ezüstsáv

Selye János Gimnázium énekkara és hangszeres kamaraegyüttese – Komárom – bronzsáv

 

IV. kategória:

Janiga József Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Nagymegyer - aranysáv

Gyermekkórus, Művészeti Alapiskola – Alistál – ezüstsáv

Papp Katalin Magán Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Muzsla – bronzsáv

 

K Ü L Ö N D Í J A K:

A Magyar Kodály Társaság díja:

- Lénárt Krisztina, a felsőszeli Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkarának kórusvezetője (a Kodály művek autentikus előadásáért)

- Tóth Katalin, a szenci kórus karnagya (a mintaszerű összeállításért)

- Orsovics Yvette, karnagy (három együttessel és kiválóan szerepelt)

 

Az ATEMPO.sk zenei, kulturális portál különdíja („Hajnalok Völgye” Kortárs Kórusfesztivál Csábon):

- az érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola (a legjobb kortárs interpretációért)

 

Polgármesteri díj:

- Balogh Csaba, karnagy

Közel 55 éve alapította a galántai Kodály Zoltán Gyermekkórust. A kodályi eszmeiség, kodályi zenei nevelési elvek terjesztésében kiemelkedő szerepet játszott az elmúlt fél évszázadban.

 

Csemadok-díj:

- Lénárt Krisztina, a Felsőszeli Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkarának kórusvezetője

- Tóth Katalin, a Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkarának karnagya és kórusvezetője

A 2019. évi XVII. Csengő Énekszó kórusfesztivál képekben

Elérhetőség

Szlovákia Magyar Társadalmi és Közművelődési Szövetség - CSEMADOK Námestie 1. mája 10–12
815 57
Bratislava
+421/(0)2-52-63-79-74
+421/(0)905-246-751
+421/(0)905-305-812
csemadok@csemadok.hu